Posted on: 12 grudnia, 2020 Posted by: admin Comments: 0

Panele słoneczne dostarczają energii odnawialnej do Twojego domu, co pomaga chronić środowisko i zmniejsza rachunki za prąd. Ale nie wszystkie panele są takie same. Materiał, z którego wykonany jest panel, z jakiego falownika słonecznego korzysta i jak jest montowany na dachu, decyduje o tym, w jakich środowiskach najlepiej sprawdza się. Przed zakupem paneli słonecznych do domu, zbadaj różne czynniki i zdecyduj, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia .

Wybór materiału panelu

Wybierz monokrystaliczne panele słoneczne, aby uzyskać wydajność. Monokrystaliczne panele słoneczne najlepiej przetwarzają światło w energię ze względu na ich wysoką czystość krzemu. Biorąc to pod uwagę, monokrystaliczne panele słoneczne są często najdroższe – ta opcja jest najlepsza, jeśli chcesz uzyskać najwyższą produktywność i cenę.

Monokrystaliczne panele słoneczne również wytwarzają najwięcej odpadów podczas ich produkcji. Jeśli kupujesz panele słoneczne, aby stać się ekologiczne, inny materiał może lepiej odpowiadać Twoim potrzebom.
Wszystkie panele słoneczne są wykonane z krzemu. Im wyższa czystość krzemu, tym lepiej będzie działał twój panel, dlatego panele monokrystaliczne są idealne.

2
Wybierz polikrystaliczne panele słoneczne, aby uzyskać opcję przyjazną dla środowiska. Polikrystaliczne panele słoneczne wykorzystują cały materiał silikonowy, z którego są produkowane, co czyni je „najbardziej ekologicznymi” panelami. Polikrystaliczne panele słoneczne są również tańsze niż panele monokrystaliczne, chociaż nie są tak wydajne.

Polikrystaliczne panele słoneczne nie radzą sobie tak dobrze w wysokich temperaturach. Gorący klimat z temperaturami regularnie przekraczającymi około 27 ° C nie jest odpowiedni dla paneli polikrystalicznych.

3
Kup cienkowarstwowe panele słoneczne, aby uzyskać najbardziej ekonomiczną opcję. Panele cienkowarstwowe są opłacalne w produkcji i są zazwyczaj najtańszą opcją. Jednak również ulegają degradacji szybciej niż inne panele. Wybierz cienkowarstwowy panel, jeśli potrzebujesz prostego panelu słonecznego, który może wymagać większej liczby napraw na przestrzeni lat.

Panele cienkowarstwowe zwykle zajmują najwięcej miejsca i są mniej praktyczne w mniejszych domach. Mogą potrzebować nawet dwa razy więcej miejsca niż mono- lub polikrystaliczny panel słoneczny o tej samej wydajności energetycznej.

4
Kup amorficzne panele słoneczne do mniejszych domów. Amorficzne panele słoneczne to podzbiór cienkowarstwowych paneli słonecznych. Na ogół są mniejsze niż inne panele cienkowarstwowe. Dzięki procesowi zwanemu „układaniem w stos”, który obejmuje wiele warstw amorficznych ogniw krzemowych, panele te mogą osiągnąć wysoki poziom wydajności, około dwa razy wyższy niż inne cienkowarstwowe panele słoneczne.
Amorficzne panele słoneczne są droższe niż inne panele cienkowarstwowe.

Wybór marki paneli słonecznych

1
Poszukaj informacji na temat producentów paneli słonecznych. W ciągu ostatnich kilku lat przemysł paneli słonecznych bardzo się rozwinął. Obecnie istnieje już wielu dobrych i niezawodnych producentów paneli słonecznych. Jednak było również wielu producentów, którzy zamiast tego oferują tanie i niskiej jakości panele słoneczne, z których wiele pochodzi z Chin. Chociaż ważne jest również, aby pamiętać, że wielu czołowych producentów paneli słonecznych również pochodzi z Chin. Oznacza to, że nie powinniśmy oceniać jakości panelu słonecznego wyłącznie na podstawie kraju pochodzenia.
Pamiętaj, aby sprawdzić gwarancję producenta, oprócz gwarancji na produkt / materiały. Standard branżowy to 10 lat dla produktu / materiałów i 25 lat dla wydajności.
2
Spójrz na listę paneli słonecznych poziomu 1 firmy Bloomberg. Każdego roku Bloomberg New Energy Finance publikuje listę producentów paneli słonecznych pierwszego rzędu, aby wskazać inwestorom, którzy producenci paneli słonecznych warto inwestować w projekty solarne. Chociaż ta lista nie jest bezpośrednim wskaźnikiem jakości, nadal możemy ją wykorzystać do oddzielenia dobrej jakości paneli słonecznych od tych niskiej jakości.
metoda
3

Wybór falownika solarnego

1
Wybierz falowniki centralne ze względu na ich osiągnięcia. Falowniki centralne to najstarszy i najpopularniejszy typ falownika słonecznego. Te falowniki są również zwykle najbardziej niezawodną opcją, ponieważ działają dobrze w trudnych warunkach klimatycznych i były najczęściej badane przez naukowców zajmujących się ochroną środowiska.

Falowniki są jak mózg systemu paneli słonecznych – same monitorują moc i wydajność paneli słonecznych.

2
Wybierz falowniki łańcuchowe, aby uzyskać najtańszą opcję. Falowniki łańcuchowe to nowsza forma falowników centralnych, które łączą ze sobą grupę małych paneli, dzięki czemu działają jak jeden. Są również zwykle tańsze niż centralne falowniki i najbardziej ekonomiczny wybór falowników.

Falowniki sznurkowe najlepiej sprawdzają się w domach z płaskim dachem.
W porównaniu z optymalizatorami mocy i mikroinwerterami falowniki łańcuchowe są starszą technologią.

3
Kup optymalizatory mocy, jeśli chcesz używać panelu w półcieniu. Ten typ falownika słonecznego jest osadzony w ogniwie słonecznym, co pomaga im pracować w zacienionych miejscach. Wybierz optymalizatory mocy, jeśli Twój dom jest oświetlony przez 6-8 godzin bezpośredniego światła słonecznego z okresami półcienia pomiędzy nimi.Podobnie jak wszystkie panele słoneczne, optymalizatory mocy nie będą działać w wiecznie pochmurnym otoczeniu.

4
Wybierz mikroinwertery do długotrwałego użytkowania. Mikroinwertery zwykle działają dłużej niż inne typy paneli słonecznych. W przeciwieństwie do innych falowników, które przestają działać, jeśli jeden panel ulegnie awarii, mikroinwertery nadal pracują z uszkodzonym panelem. Jednak ze względu na ich długą żywotność mikroinwertery są również najdroższą opcją.

Mikroinwertery są często najłatwiejsze do zainstalowania.

Decydowanie o opcji montażu

1
Wybierz wierzchowca z balastem, jeśli mieszkasz w miejscu o słabym wietrze. Panele słoneczne na balastowanym uchwycie są przymocowane do dachu pod kątem kilka stóp lub metrów nad dachem. Mocowania balastowane są wydajne, ponieważ nie przenikają przez dach i otrzymują więcej bezpośredniego światła słonecznego. Ponieważ taka konstrukcja sprawia, że ​​są bardziej podatne na zdmuchnięcie, jednak nie sprawdzają się dobrze w wietrznym klimacie.
Ogólnie rzecz biorąc, systemy balastowe są zazwyczaj najtańszą opcją montażu.
Systemy balastowane zazwyczaj pokrywają cały dach, co może utrudniać konserwację lub przebudowę.

2
Kup mocowanie mocowane mechanicznie, aby uzyskać najbezpieczniejszą opcję. Panele słoneczne na mechanicznie mocowanym uchwycie są ciasno przymocowane do dachu pod niewielkim lub żadnym kątem. Ponieważ mocowania mocowane mechanicznie są montowane do belek dachowych, dobrze radzą sobie w trudnych warunkach pogodowych. Zajmują również mniej miejsca i są idealne, jeśli często potrzebujesz dostępu do dachu.
Ponieważ mocowania mocowane mechanicznie są mniejsze, zwykle łatwiej je założyć na dachu.

3
Wybierz hybrydę ze względu na zalety mocowań balastowych i mocowanych mechanicznie. Mocowania hybrydowe są mocowane do dachu, podobnie jak mocowania mocowane mechanicznie, ale mogą być lekko uniesione lub ustawione pod kątem, jak mocowania balastowane. Dzięki temu są bezpiecznie przymocowane do dachu, a jednocześnie otrzymują więcej bezpośredniego światła słonecznego, jak mocowania balastowe.

4
Wybierz mocowanie stałe, jeśli nie możesz umieścić paneli na dachu. Stałe wierzchowce podążają za słońcem przez cały dzień. To zorientuje ich położenie tak, aby pochłaniało jak najwięcej światła słonecznego. Jeśli panel słoneczny znajduje się na ziemi i każdego dnia otrzymuje cień, zamocowanie na stałe może pomóc systemowi przetworzyć więcej energii.

Leave a Comment