Posted on: 5 stycznia, 2021 Posted by: admin Comments: 0

Pompy ciepła wymagają specjalistycznej instalacji i wiedzy fachowej – ten przewodnik wprowadzający wyjaśnia, co należy wiedzieć

Jeśli myślisz o zainstalowaniu pompy ciepła w swoim domu, musisz wziąć pod uwagę wiele kwestii i zasięgnąć specjalistycznych porad, aby wybrać odpowiedni typ pompy ciepła do swojego domu.

Pompy ciepła (zarówno powietrzne, jak i gruntowe) są uznawane za najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy korzystają z gazu spoza sieci i szukają odnawialnej alternatywy dla ropy naftowej:

Są „czystą” energią
To technologia typu „dopasuj i zapomnij”.
Ogólny poziom zrozumienia ze strony instalatorów i szerszej branży, jeśli chodzi o pompy ciepła, osiągnął w ostatnich latach skokowo, chociaż wielu właścicieli domów uważa je za dość trudne do zrozumienia.

Znalezienie dobrego instalatora jest absolutnie krytyczne dla powodzenia całego przedsięwzięcia.

Zachęty rządowe, w tym dotacja na zielone domy , która będzie obowiązywać do marca 2022 r., Również przełożyły się na pompy ciepła. Ostatnia runda zmian w programie zachęty do ciepła ze źródeł odnawialnych (RHI) oznacza, że ​​taryfy są:

10,85 p / kWh dla powietrznych pomp ciepła (ograniczenie do 20 000 kWh rocznie)
21,16 p / kWh dla gruntowych pomp ciepła (ograniczenie do 30 000 kWh rocznie)
RHI jest płatny przez siedem lat od daty instalacji.

 

Pompy ciepła: krótkie fakty
Wszyscy mamy już w domu pompę ciepła w postaci lodówki. Pompy ciepła po prostu przenoszą ciepło z jednego miejsca do drugiego. Istnieją dwa główne typy stosowane w domach w Wielkiej Brytanii:

Gruntowe pompy ciepła
Powietrzne pompy ciepła
W przypadku gruntowej pompy ciepła rury pobierają ciepło utajone spod gruntu (w tzw. „Slinkieach” opartych na wykopach lub w droższych odwiertach).

W przypadku powietrznej pompy ciepła urządzenie podobne wyglądem do zestawu klimatyzacji zewnętrznej pobiera ciepło z powietrza i przepuszcza je przez wymiennik ciepła.

Z reguły pompy ciepła działają najlepiej, gdy temperatury zasilania / powrotu są niższe niż zakres 60-70 ° C wymagany dla starszych grzejników i oczywiście ciepłej wody.

Każdy, kto buduje od podstaw sieć zasilającą , zwłaszcza jeśli planuje zastosować ogrzewanie podłogowe , powinien poważnie rozważyć zastosowanie pompy ciepła.

Uwaga redaktora: Homebuilding.co.uk współpracuje z najlepszymi specjalistami w dziedzinie pomp ciepła w Wielkiej Brytanii, aby dopasować produkty i usługi do Twoich wymagań. Po prostu odpowiedz na kilka pytań dotyczących tego, czego potrzebujesz od pompy ciepła, a my skontaktujemy Cię z odpowiednim partnerem.

Leave a Comment