Posted on: 18 stycznia, 2021 Posted by: admin Comments: 0

W całej Polsce panele słoneczne są popularnym sposobem dla właścicieli nieruchomości na wyeliminowanie ich zależności od sieci. Biorąc pod uwagę, że systemy te mają zdolność wykorzystywania darmowej energii słonecznej, często łączy się je z innymi rozwiązaniami, aby zapewnić niezrównany komfort w domach. W tym przypadku pompy ciepła stanowią popularną opcję parowania dla wielu właścicieli domów. Biorąc pod uwagę, że urządzenia te wykorzystują inny rodzaj energii odnawialnej – ciepło z powietrza na zewnątrz lub jądra ziemi – ta kombinacja pozwala jednostkom cieszyć się wieloma korzyściami.

Ciekawi Cię, co to jest? Zajrzyj na nasz blog w tym tygodniu. Czytaj dalej, aby odkryć korzyści płynące z połączenia energii słonecznej z pompami ciepła!

Połączony system można sparować z wentylatorem z odzyskiem ciepła

W budynkach wyposażonych w wentylację o swobodnym przepływie powszechną cechą są systemy odzysku powietrza wywiewanego.

Instalując kombinowany system pompy ciepła i kolektorów słonecznych w takim ustawieniu, pompy ciepła są w stanie odzyskiwać ciepło z powietrza wywiewanego wyrzucanego przez system odzysku ciepła. Jest ona następnie ponownie wykorzystywana do ogrzewania wewnętrznego i do podgrzewania wody.

Niektóre systemy są nawet wyposażone w akumulatory dla obu wyżej wymienionych obiektów. Dzięki temu możliwe jest również przechowywanie energii słonecznej, gdy tylko jest dostępna!

Łącząc te rozwiązania, można zatem cieszyć się optymalnymi operacjami i oszczędnościami w oparciu o rzeczywiste zużycie energii. W tym procesie skonsultuj się z wykwalifikowanymi instalatorami i ekspertami, aby móc korzystać ze wszystkich zalet tego trójdzielnego systemu.

Obniżają ślad węglowy budynku

Kolejną zaletą łączenia paneli słonecznych z pompami ciepła jest to, że właściwości mają mniejszy ślad węglowy. Chociaż jest to istotne w przypadku samych nieruchomości mieszkalnych, prawdopodobnie ma większą wartość w przypadku powierzchni komercyjnych i biurowych. W jednym z takich zastosowań właściciel domu poinformował, że krajowy ślad węglowy spadł z 5,4 tony dwutlenku węgla rocznie do prawie 2,0 tony, co oznacza redukcję o 64% .

W kraju zmierzającym w kierunku bardziej świadomej konsumpcji i w czasie, gdy ślad węglowy jest kluczowym problemem biznesowym, takie połączone rozwiązanie może mieć znaczący wpływ na operacje organizacyjne.

Oceny energetyczne są ważne dla firm. Dzięki zmniejszeniu śladu węglowego promowanie etycznych działań w celu zdobycia przychylności publicznej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki energii słonecznej i pompom ciepła.

Połączenie pomp ciepła i paneli słonecznych pozwala maksymalnie wykorzystać energię słoneczną

Wiele domowych zastosowań paneli słonecznych bez wiedzy pozwala właścicielom domów na wykorzystanie tylko około 50% wytworzonej energii. Reszta jest wprowadzana do sieci, uniemożliwiając właścicielom domów przechowywanie tej energii do wykorzystania w przyszłości.

Dzięki pompom ciepła problem ten został w dużym stopniu rozwiązany. Biorąc pod uwagę, że urządzenia te przez dłuższy czas emitują ciepło w niskich temperaturach, zapotrzebowanie na energię jest niskie i utrzymuje się w stałym tempie. Oznacza to, że zarówno powietrzne pompy ciepła, jak i gruntowe pompy ciepła pozwalają osobom na zwiększenie zużycia energii słonecznej o około 20%.

Obie technologie stają się coraz bardziej dostępne

Dla właścicieli nieruchomości, którzy chcą osłodzić umowę, rosnąca przystępność paneli słonecznych i pomp ciepła również okazuje się istotnym czynnikiem.

Oprócz naturalnej obniżki cen w przypadku obu rozwiązań prawdopodobnie dostępne będą również rabaty i zachęty rządowe. W szczególności panele słoneczne korzystają z szerokiego wachlarza zachęt i opcji finansowania. To sprawia, że ​​przejście na technologię opartą na energii odnawialnej, takiej jak te, jest znacznie łatwiejsze dla portfela.

Kluczowe wnioski

Dzięki połączeniu paneli słonecznych i pomp ciepła właściciele domów, zarządcy i właściciele nieruchomości mogą cieszyć się ekonomicznym ogrzewaniem i chłodzeniem, niższym śladem węglowym i wieloma innymi zaletami, a wszystko to dzięki przystępnej technologii.

Wykorzystując dwa różne źródła energii odnawialnej, ten połączony system sprawia, że ​​zarządzanie energooszczędnymi i wygodnymi nieruchomościami jest łatwiejsze i tańsze niż kiedykolwiek. Dlatego wybierając zarówno energię słoneczną, jak i pompy ciepła, ludzie nie muszą już rezygnować z komfortu, aby cieszyć się wyjątkowymi oszczędnościami energii!

Wybierz odpowiednie pompy ciepła i panele słoneczne i zmień swoje życie w kierunku zerowej energii już dziś!

Leave a Comment