Posted on: 31 stycznia, 2021 Posted by: admin Comments: 0

Jednym z najpopularniejszych jest jednak ogrzewanie gazowe. Gaz ziemny to niezawodne źródło paliwa, a wybierając go do ogrzewania domu, będziesz czerpać wiele korzyści. Obejmują one:

Przystępność

Chociaż wszystko zależy od kilku czynników (takich jak wydajność pieca i koszt paliwa), gaz ziemny jest ogólnie bardziej przystępny cenowo niż ropa czy energia elektryczna. Większość dzisiejszych systemów ogrzewania gazowego jest bardzo wydajna i może pomóc obniżyć miesięczne rachunki za energię.

Czystość

Gaz ziemny to jedna z najczystszych dostępnych opcji ogrzewania. Jego emisje składają się głównie z pary wodnej i niewielkich ilości dwutlenku węgla. W rzeczywistości gaz wytwarza około 45 procent mniej dwutlenku węgla niż węgiel i 30 procent mniej dwutlenku węgla niż drewno. Oznacza to, że wybierając gaz ziemny, będziesz czysto ogrzewać swój dom i pozostawić mniejszy ślad węglowy. Więcej o tym ile kosztuje ogrzewanie gazem poczytacie na stronie https://www.duer.pl/ile-kosztuje-ogrzewanie-gazowe/.

Rzetelność

Chcesz móc liczyć na źródło ciepła w swoim domu. Wybierając gaz ziemny, możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoje linie gazowe biegną pod ziemią. Chroni to je przed czynnikami zewnętrznymi i zapewnia im bezpieczeństwo podczas burz. W porównaniu z ropą czy propanem można też liczyć na stały dopływ gazu, zamiast czekać na dostawę paliwa.

Gotowanie

Jeśli chodzi o gotowanie, wielu właścicieli domów woli ogrzewanie gazowe od elektrycznego. Gaz umożliwia gotowanie na otwartym ogniu, zapewnia natychmiastowe ciepło i pozwala bardzo łatwo kontrolować jego ilość. Ponadto nadal możesz korzystać z kuchenki gazowej, jeśli stracisz moc. (Nie możesz używać kuchenki elektrycznej.)

Komfort

Nie ma nic lepszego niż ciepły, przytulny dom. Wybierając rodzaj paliwa, wybór gazu ma jedną zaletę: komfort. Piec gazowy może ogrzać dom szybciej niż piec elektryczny. W rzeczywistości temperatura gazu cieplnego wynosi od 43 do 48 stopni Celsjusza.

Wartość domu

Dom run na gaz ziemny jest atrakcyjnym punktem sprzedaży. Posiadając ogrzewanie gazowe, zwiększysz wartość swojego domu i przyciągniesz więcej potencjalnych nabywców. Może to pomóc w szybszej sprzedaży i uzyskaniu lepszego zwrotu z każdej zainwestowanej złotówki.

Leave a Comment