Posted on: 27 lutego, 2021 Posted by: admin Comments: 0

Kupujesz nową pompę ciepła? Łatwo dać się przytłoczyć mnogością stylów i modeli na rynku. Na szczęście profesjonaliści z H & H Heating & Air zapewnili Ci wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby pomóc Ci zdecydować, który typ pompy ciepła jest odpowiedni dla Twojego domu, budżetu i stylu życia.

 

Co należy wiedzieć przed zakupem

Jeśli technik serwisu HVAC poinformował Cię, że Twoja starsza pompa grzewcza przeżywa ostatnie dni, nadszedł czas, aby podjąć pewne decyzje dotyczące przyszłych funkcji pompy ciepła. Które z nich są obowiązkowe, a bez których można się obejść? Poszukajmy głębiej…

Rodzaje pomp ciepła
Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest więcej niż jeden typ pompy ciepła. To, czy zastąpisz swój styl podobnym do jego poprzednika, czy wyruszysz na nowe terytorium, będzie zależeć od wielu czynników…

Źródło powietrza
Powszechnie instalowane, dzielone i kompaktowe systemy pomp ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne do wymiany ciepła. Chociaż wcześniej były bardziej skuteczne w cieplejszym klimacie, osoby zmęczone dzwonieniem do firmy zajmującej się naprawą pieców będą szczęśliwe, wiedząc, że postęp technologiczny sprawia, że ​​pompy ciepła są opłacalne w chłodniejszych regionach, w tym na północnym wschodzie. Jednak rozmiar jest ważny. Systemy w regionach, w których temperatura spada poniżej 10-25 stopni, mogą nadal wymagać dodatkowego źródła ciepła, jeśli są zbyt małe.
Bezkanałowe / Mini-
rozdzielacze Systemy bezkanałowe typu split obejmują jednostkę zewnętrzną sparowaną z 1-4 wewnętrznymi jednostkami sprężarki / skraplacza do dostarczania klimatyzowanego powietrza. Zainstalowane wysoko na ścianie / suficie, te zdalne jednostki sterujące nie wymagają przewodów, co czyni je doskonałą opcją dla starszych domów lub tych, w których występują problemy z przewodami. Koszty instalacji mogą być wyższe, jednak te niezwykle wydajne systemy zapewniają olbrzymie oszczędności i często mogą przynosić rabaty i zachęty stanowe / lokalne / użyteczności publicznej.
Geotermalne pompy ciepła
Głęboko pod ziemią geotermalne pompy ciepła uzdatniają powietrze za pomocą stałych 50-60 stopni temperatury ziemi / wody. O 25-50% bardziej wydajne niż konwencjonalne systemy HVAC, jednostki geotermalne są ciche, nie wymagają konserwacji i zapewniają lepszą kontrolę wilgotności. Systemy mogą nie być kompatybilne z małymi partiami i określonymi warunkami glebowymi, a koszty instalacji mogą być wysokie, ale zwracają się w ciągu 5–10 lat.

Efektywność energetyczna Efektywność

chłodzenia dla systemów typu split, mierzona przez SEER, jest wymagana przez federalne minimum 13 na północnym wschodzie. Efektywność grzewcza mierzona metodą HSPF wynosi minimum 7,7. Chociaż SEER jest ważniejszy w cieplejszym klimacie, spójrz na HSPF w niższych temperaturach na północnym wschodzie. Zalecana jest ocena co najmniej 15 SEER / 8,5 HSPF. Im wyższa ocena, tym lepsza wydajność / oszczędność energii w całym okresie eksploatacji systemu. Najbardziej wydajne systemy z oceną Energy Star to 18-27,5 SEER / 8,5-12,5 HSPF. (Oceny geotermalne różnią się, oceniane według EER / COP, przy minimach 17,1-21,1 EER / 3,1-4,1 COP.

Wymiarowanie i instalacja
Niewymiarowe / przewymiarowane systemy nie będą skutecznie utrzymywać temperatury w Twoim domu, podnosząc rachunki za energię. Właściwe dobranie rozmiaru, w oparciu o wielkość i sprawność cieplną domu, ma kluczowe znaczenie dla wydajności, podobnie jak właściwa instalacja kanałów / wyposażenia.

Leave a Comment