Posted on: 31 marca, 2021 Posted by: admin Comments: 0

Zastanawiasz się, jaka jest idealna temperatura w pomieszczeniu? Oczywiście temperatura, przy której czujesz się najlepiej, zależy od twoich osobistych preferencji. Jest jednak kilka wskazówek, jeśli chcesz, aby rachunki za energię były jak najniższe. Oto opis idealnych temperatur pokojowych dla każdego pomieszczenia.

NAJLEPSZA TEMPERATURA POKOJOWA DLA TWOJEGO SALONU

Spędzasz dużo czasu w swoim salonie w codziennym ubraniu lub piżamie, aby wieczorem oglądać telewizję. Dla większości ludzi idealna temperatura w salonie wynosi od 19 do 22 stopni. Inni uważają, że „im cieplej, tym lepiej”, pamiętając oczywiście, że każdy stopień będzie również widoczny na rachunku. Najlepiej nie podgrzewać więcej niż 20 lub 21 stopni.

Wskazówka: ogrzewaj swój salon grzejnikami dekoracyjnymi . Są nie tylko mocne i wydajne, ale także dodają estetyki do Twojego wnętrza.

OPTYMALNE OGRZEWANIE ŁAZIENKI

Chłodna łazienka to najgorszy koszmar każdego. Idealna temperatura podczas użytkowania to około 23 stopnie, temperaturę najlepiej osiągnąć przy ogrzewaniu podłogowym połączonym z praktycznym grzejnikiem na ręczniki .

W SYPIALNI MOŻE BYĆ TROCHĘ CHŁODNIEJ

Przechodzimy od najcieplejszego do najchłodniejszego pomieszczenia: sypialni. W rzeczywistości będziesz cieszyć się najlepszym wypoczynkiem nocnym, jeśli temperatura nie przekracza 20 stopni. Termometr może mieć nawet 15 lub 16 stopni.

A JEŚLI NIE MA CIĘ W DOMU?

Idealna temperatura w pomieszczeniu, gdy nie ma Cię w domu, zależy od tego, jak długo będziesz nieobecny.

W ciągu dnia, kiedy jesteś w pracy, a dzieci są w szkole, ogrzewanie powinno spać, aby temperatura spadła nie więcej niż o kilka stopni.

Jeśli wybierasz się w podróż na kilka tygodni i całkowicie wyłączysz ogrzewanie, temperatura drastycznie spadnie. Może to prowadzić do problemów z wilgocią. Podczas nieobecności lepiej ustawić termostat na umiarkowaną temperaturę, na przykład 14 stopni.

Dlatego podczas wakacji ustaw termostat na określoną minimalną temperaturę. Na dzień przed powrotem możesz ponownie stopniowo zwiększać temperaturę w pomieszczeniu za pomocą cyfrowego termostatu . Więcej poczytasz o tym jaka powinna być temperatura pokojowa na stronie https://www.duer.pl/temperatura-pokojowa-jaka-temperatura-w-domu-jest-optymalna/. Znajdziecie tam bardzo wiele przydatnych informacji.

 

Leave a Comment