Posted on: 20 października, 2021 Posted by: admin Comments: 0

Jeśli nie wiesz zbyt wiele na ten temat, najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę hydrauliczną, która przeprowadzi instalację rur, których wymaga Twój dom.

Wybierając się do instalacji rur, należy pamiętać, że potrzebne będą zawory i klucze.

  • Zawór zwrotny lub zwrotny: Umożliwia przepływ płynu tylko w jednym kierunku, zapobiegając w ten sposób niechcianym powrotom.
  • Zawór napowietrzający: umożliwia dopływ powietrza do systemu, ale go nie opuszcza. W ten sposób ogranicza wahania w systemie odwadniającym.
  • Kurek lub kurek odcinający: Znajduje się w rurze zasilającej i jest odpowiedzialny za odcięcie przepływu wody lub gazu dla reszty instalacji.

Po tym wyjaśnieniu wymienimy, jakie są najbardziej pożądane typy instalacji rurowych w domu:

Montaż rur gazowych

Przed instalacją sprawdź, czy dopływ gazu dociera do miejsca, w którym znajduje się Twój dom. Jeśli instalujesz po raz pierwszy, pamiętaj, że pomieszczenia takie jak kuchnia muszą mieć odpowiednią wentylację, aby uniknąć możliwych wypadków spowodowanych przez gaz.

Należy pamiętać, że jeśli instalujesz po raz pierwszy, powinieneś skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą, który poświadczy, że nie ma wycieków lub innych problemów w Twojej instalacji. Dokument ten będzie wymagany przez firmę dostarczającą gaz.

Nie należy pomijać przeglądu instalacji dla własnego bezpieczeństwa. Firma świadcząca usługę wyśle ​​techników do okresowych przeglądów instalacji, aby uniknąć przyszłych problemów.

Aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, należy sprawdzić, czy nie ma zapachu gazu, a płomień pojawiający się w bojlerze jest cichy, stabilny i niebieski. W przypadku, gdy coś jest nietypowe należy: skontaktować się z ekspertem, unikać używania gazu do czasu rozwiązania problemu i przewietrzyć pomieszczenie, w którym znajduje się kocioł.

Dla własnego bezpieczeństwa nigdy nie należy zasłaniać otworów instalacji gazowej meblami lub innymi elementami. Nie należy również instalować gazu w sypialniach, nie należy używać rur do wieszania przedmiotów i nie podłączać okapu kuchennego i przewodu odprowadzania grzejnika lub kotła do tego samego przewodu ewakuacyjnego.

Należy pamiętać, że kanał do odprowadzania spalin musi być wykonany z materiału niepalnego, sztywny, gładki wewnątrz oraz musi być odporny na korozję i temperaturę spalin.

Montaż rur do wody

W większości domów wykonywana jest instalacja ciepłej i zimnej wody.  Z tego powodu podczas instalacji często pojawia się wiele nieporozumień. Jednak nie martw się, jedyna różnica polega na tym, że ciepła woda użytkowa przed rozprowadzeniem przechodzi przez element (kocioł, grzałka lub elektryczny podgrzewacz wody), który podnosi jej temperaturę, czyli podgrzewa ją.

Instalacja wody jest o wiele prostsze niż gazu, ponieważ jest mniej ryzykowne, a jeśli masz podstawową wiedzę można nosić ją bez problemu, ale trzeba mieć nadzór profesjonalistą, który również poświadcza je. Aby mieć ciepłą i zimną wodę w domu, musisz mieć 2 obwody dystrybucyjne.

Obecnie najczęstszą rurą do instalacji zimnej wody w domu jest rura wielowarstwowa, ze względu na jej wytrzymałość, niezawodność i łatwość zarządzania.  Możesz jednak wybrać jeden z pozostałych rodzajów rur, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Pamiętaj, że pod koniec instalacji wody w Twoim domu musisz sprawdzić, czy nie ma wycieków .

Leave a Comment