Posted on: 20 stycznia, 2022 Posted by: admin Comments: 0

Łagodna jesień i pogoda przed zimą potraktowały nas dobrze, pozostawiając niektórych z nas zaniepokojonych tym, jak mogą się rozwinąć ciężkie zimowe miesiące. Koniecznie przygotujcie się na stałe temperatury poniżej zera, jakie zajdziemy w nadchodzącym sezonie. Problemy z hydrauliką w domu są często pomijane jako konieczne do wyposażenia domu w niskie temperatury, co prowadzi do uszkodzeń i stresu.

Wyłącz wodę na zewnątrz.

Zlokalizuj i wyłącz wodę, która pochodzi z zewnątrz domu. Opróżnij te rury i punkty dostępu, które mogą być narażone na działanie temperatur ujemnych. Nadmiar wilgoci pozostawiony w tych obszarach może prowadzić do zamarzania i pękania rur.

Śliniaki do węży

Nie ma potrzeby zimowania wszystkich zewnętrznych śliniaków do węży. Jeśli nie masz pewności, skontaktuj się z ekspertem, aby wiedzieć na pewno i na przyszłość. Jeśli mieszkasz w pobliżu wody, ustal potrzebę sprawdzenia i oczyszczenia linii mola. Wyjmij wąż ogrodowy, dokładnie opróżnij go i przechowuj w środku. Upewnij się, że na szelkach węża nie ma przecieków i zakręć dopływ wody na zewnątrz. Pozostała woda może spowodować uszkodzenie rury lub końcówki węża. Kolejną warstwą ochrony jest zainstalowanie baterii chroniącej przed mrozem na zimowe miesiące.

Unikaj zamarzniętych rur

Określ, jakie rury mogą zamarznąć w piwnicach lub nieogrzewanych obszarach domu. Rozważ izolację rur w tych obszarach. Opróżnij przewody wodne, w razie potrzeby dodaj płyn niezamarzający, aby zapobiec uszkodzeniom. W niektórych przypadkach do wykonania pracy może być potrzebny profesjonalista .

Leave a Comment