Posted on: 17 sierpnia, 2022 Posted by: admin Comments: 0

Nieszczelne głowice prysznicowe są częstym utrapieniem właścicieli domów. Nikt nie chce płacić wyższych rachunków za wodę, a ciągła kroplówka jest denerwująca. Nie wspominając o tym, że marnowanie wody nie jest dobre dla środowiska. Na szczęście nawet zaniepokojeni właściciele domów mogą zwykle naprawić przecieki z prysznica. W tym poście firma wyjaśnia najczęstsze przyczyny, jak naprawić nieszczelną głowicę prysznicową i kiedy wezwać profesjonalnego hydraulika.

Jak naprawić nieszczelną słuchawkę prysznicową?

Najczęstsze przyczyny nieszczelnego prysznica
Istnieje kilka powodów, dla których prysznic może przeciekać. Pierwszym z nich jest to, że o-ring, mały gumowy pierścień, który uszczelnia połączenie między głowicą prysznicową a rurą, może być uszkodzony lub może go brakować. Innym powodem przeciekania głowic prysznicowych jest luźne połączenie. Zbyt mocne przykręcenie głowicy prysznicowej do rury może spowodować pęknięcie rury, co spowoduje nieszczelność. Pęknięta rura to znacznie większy problem niż pęknięta słuchawka prysznicowa.

Oprócz o-ringów i pękniętych głowic prysznicowych, nagromadzenie minerałów może również powodować wycieki z głowicy prysznicowej. Z biegiem czasu minerały zawarte w wodzie, takie jak wapń i magnez, gromadzą się na główce prysznica i tworzą barierę uniemożliwiającą prawidłowe uszczelnienie.

Jak samodzielnie naprawić nieszczelny prysznic?

Właściciele domów często mogą sami poradzić sobie z tego rodzaju problemami z hydrauliką w łazience . Jeśli stwierdzisz, że Twój o-ring wymaga wymiany, możesz to zrobić sam za pomocą kilku narzędzi. Będziesz potrzebować szczypiec, śrubokręta i nowego oringa o tym samym rozmiarze, co stary. Najpierw użyj szczypiec, aby usunąć stary o-ring. Następnie wyczyść powierzchnię wokół otworu szmatką, aby usunąć wszelkie zabrudzenia lub zanieczyszczenia. Następnie umieść nowy o-ring w otworze i zamocuj go śrubokrętem. Na koniec przykręć głowicę prysznicową z powrotem do rury. W razie problemu pomoże https://www.duer.pl/hydraulik/warszawa/wawer/.

Jeśli Twój prysznic przecieka z powodu luźnego połączenia, po prostu odkręć go i przykręć z powrotem mocniej. Jeśli nadal przecieka, może być konieczne użycie taśmy teflonowej, aby stworzyć silniejsze połączenie między głowicą prysznicową a rurą.

Na koniec, gdy problemem jest nagromadzenie minerałów, namocz prysznic w occie na noc i wyszoruj go do czysta starą szczoteczką do zębów. Oczywiście możesz również zdecydować się na środki czyszczące kupione w sklepie. Jak sam sobie nie poradzisz, hydraulicy z całą pewnością sobie z tym poradzą.

Leave a Comment