Posted on: 19 sierpnia, 2022 Posted by: admin Comments: 0

Drewno opałowe wymaga suchego przechowywania i dużego przepływu powietrza dla optymalnego spalania. Te pomysły na drewnianą szopę oferują opcje – i dodają przytulnego, rustykalnego charakteru Twojej nieruchomości.

Aby dobrze się palić, drewno opałowe musi być suche i sezonowane. Kłody leżące na ziemi będą gnić i niszczeć, a drewno o zbyt dużej wilgotności nie będzie się efektywnie palić. Mokre drewno może również powodować niebezpieczne gromadzenie się w przewodzie kominowym. Dobrą wiadomością jest to, że te pomysły na szopę na drewno ochronią twoje drewno opałowe i zapobiegną niektórym z tych typowych problemów.

Jak zbudować szopę na drewno?

Od pełnowymiarowych wolnostojących konstrukcji po przeprojektowane istniejące przestrzenie, na tej liście znajduje się kreatywny projekt drewnianej szopy na każdy scenariusz.

Pojemnik na drewno opałowe wykonany z drewna paletowego z recyklingu.

Zbuduj szopę na drewno z drewna paletowego

Wierzcie lub nie, ale palety wysyłkowe są naprawdę wszechstronnym materiałem budowlanym, a majsterkowicze używają palet do budowania najdzikszych konstrukcji. Chociaż nie zawsze są ładne, są trwałe i są dostępne w kilku stosunkowo standardowych rozmiarach, dzięki czemu są łatwe w obsłudze. A jednym z najlepszych zastosowań jest drewutnia z palet.

Istnieją dwie główne opcje: używanie palet w stanie, w jakim są, lub rozkładanie ich deska po desce. Budowniczowie szop na drewno mogą skręcać palety, tworząc trzy ściany wokół podłogi palety, a następnie uzupełniać ją czwartą paletą na dach. W przeciwnym razie zawsze możliwe jest rozcinanie palet piłą szablastą i budowanie od podstaw z wykorzystaniem tarcicy użytkowej. Spooro informacji o budowie drewutni z palet znajdziesz na stronie https://interkursy.pl/blog/2022/07/18/meble-ogrodowe-z-palety/.

Zbuduj przybudówkę obok istniejącej konstrukcji

Jeśli masz istniejącą konstrukcję, taką jak garaż lub ogrodzenie, rozważ użycie jej jako tylnej ściany drewnianej szopy. Jest to jeden z najłatwiejszych, najtańszych i oszczędzających miejsce pomysłów na drewnianą szopę, ponieważ tylna ściana jest już na swoim miejscu.

Jednym z najbardziej praktycznych aspektów projektowania chudego jest to, że nie trzeba go mocować do konstrukcji. Przepływ powietrza ma kluczowe znaczenie dla sezonowania drewna, więc po prostu zbuduj go w sąsiedztwie istniejącej konstrukcji i dodaj dach, aby drewno było suche.

Jak przechowywać drewno opałowe:

Drewno opałowe nie powinno być składowane w kontakcie z ziemią. Użyj betonowych bloków, aby stworzyć płaską powierzchnię i rozciągnij na nie poddane obróbce ciśnieniowej 2×4 w celu stworzenia idealnego fundamentu. Ponadto, nawet w przypadku projektów drewnianych szop, które przylegają do istniejących konstrukcji, nie należy układać drewna opałowego bezpośrednio przy domu lub garażu. W ten sposób tworzy się superautostradę do budowy i nie potrwa długo, zanim ujawnią swoją obecność w pomieszczeniu.

Rozważ projekty drewnianej szopy w kształcie litery A
Nie bez powodu tak wiele górskich domów projektuje się jako ramy typu A: są one doskonałe w walce z pogodą. Dramatycznie nachylone boki zapobiegają gromadzeniu się deszczu i śniegu na górze. Możesz odtworzyć ten projekt w swojej drewnianej szopie i cieszyć się jego zaletami.

Drewniane szopy w kształcie litery A są dość łatwe do zbudowania. Zaczynając od podstawy palety, rama składa się z kilku 2×4 i niektórych materiałów dachowych (których może być od desek drewnianych po blachy). Dzięki swojej konstrukcji te drewniane szopy szybko rzucą deszcz i śnieg, dzięki czemu zawsze masz pod ręką suche drewno opałowe .

Zbuduj drewnianą szopę w stylu stodoły

Jeśli istnieje jeden sposób na wykorzystanie przepływu powietrza do suszenia i sezonowania drewna opałowego, byłby nim szopa na drewno w stylu stodoły. Typowe stodoły ze słupami mają otwarte ściany z podporami w odległości około ośmiu stóp od siebie. Słupy podtrzymują dach, pozostawiając wnętrze stodoły całkowicie otwarte na sprzęt rolniczy i pojazdy, czyli w tym przypadku drewno opałowe.

 

Zmień przeznaczenie starej szopy

Jeśli na terenie posiadłości znajduje się stara szopa, nie burz jej, aby zrobić miejsce na nowe rozwiązanie do przechowywania drewna opałowego. Zamiast tego tchnij nowe życie w tę starą strukturę i przebuduj ją na drewnianą szopę.

Zwykle wystarczy usunąć jedną stronę szopy, aby umożliwić dostęp i przepływ powietrza. Wykonaj wszelkie niezbędne drobne naprawy i pomaluj konstrukcję świeżą warstwą farby, a ta drewniana szopa będzie wyglądała tak, jak to sobie zaplanowałeś.

Nie komplikuj

Tylko dlatego, że używasz konstrukcji do przechowywania i sezonowania drewna opałowego, nie oznacza to, że musi to być pełnowymiarowa szopa na drewno. Istnieje kilka prostych projektów drewnianych szop, które nie wymagają dużego wysiłku i mają doskonały sens. Na przykład starannie ułożona sterta drewna opałowego na werandzie będzie sezonowała drewno tak samo dobrze, jak samodzielna szopa na podwórku. Drewniane skrzynie odwrócone na bok i ułożone jedna na drugiej obok drzwi dodają przytulnego rustykalnego charakteru.

Jeśli masz podwyższony pokład lub zwis, skorzystaj z przestrzeni pod spodem. Umieszczając kilka desek na betonowych blokach lub układając paletę na ziemi, przestrzeń pod pokładem staje się w kilka sekund szopą na drewno.

Drewno może sezonować wszędzie dzięki odpowiedniej wentylacji i ochronie przed deszczem. Dzięki tym kreatywnym pomysłom na drewnianą szopę będziesz mógł wybrać najlepszy projekt, który będzie pasował do Twojego budżetu i stylu Twojego domu.

Leave a Comment