Posted on: 27 września, 2022 Posted by: admin Comments: 0

Płynna membrana dachowa to najmocniejsze i najtrwalsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb dachowych. Został zaprojektowany, aby zapewnić niezawodną ochronę dachu przed trudnymi warunkami pogodowymi, w tym przed : gradem, wiatrem, deszczem, śniegiem i nasłonecznieniem.

Zalety płynnej membrany dachowej:

– Nigdy nie zwisa ani nie pęka jak inne produkty, ponieważ jest wykonany z elastycznego materiału, który może się rozciągać. Oznacza to, że płynna membrana dachowa nie będzie wymagać w przyszłości żadnej konserwacji lub przynajmniej tak częstej jak w przypadku innych pokryć dachowych.

Płynna membrana dachowa jest również bardzo łatwa w montażu, ponieważ jest dostarczana w rolce i może być układana na każdym rodzaju powierzchni bez użycia specjalnych narzędzi.

– Po prawidłowym zainstalowaniu ma żywotność do 50 lat. .

– Może być stosowany w miejscach o wysokiej i niskiej temperaturze, a także w deszczu i silnym wietrze.

– Ponieważ jest sklasyfikowany jako produkt o „niskiej zawartości LZO”, podczas instalacji nie powstają żadne niebezpieczne opary.

– Membrana dachowa kontroluje szybkość, z jaką woda dostaje się do dachu, a jednocześnie zapobiega powstawaniu zapór lodowych, aby zapobiec zamarzniętym wyciekom.

Co to jest płynna membrana dachowa?

Płynna membrana dachowa to materiał hydroizolacyjny nakładany na powierzchnię dachu. Jest płynem, ale nie jest farbą ani smołą. Płynne membrany dachowe są zwykle tańsze niż inne rodzaje materiałów hydroizolacyjnych. Są również łatwiejsze w aplikacji i nie wymagają specjalnego sprzętu. W porównaniu do innych rodzajów pokryć dachowych, są najtrwalsze. Nie wymagają tak częstych konserwacji jak inne pokrycia.

Zastosowania płynnych membran dachowych

Płynne membrany dachowe to najnowsza innowacja w branży dachowej. Są lżejsze, trwalsze i łatwiejsze w montażu niż tradycyjne pokrycia dachowe.

Płynne membrany dachowe to rodzaj gumowej powłoki nakładanej na powierzchnię membrany dachowej lub gontu. Najczęściej stosuje się go na dachach metalowych i dachach z gontów bitumicznych. Ich atutem jest to, że żywotność płynnej membrany dachowej jest duża, wytrzymują wiele wiele lat.

Płynne membrany dachowe mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi powłokami gumowymi i innymi rodzajami powłok:

  • Są lżejsze i trwalsze

  • Można je nakładać w dowolnym momencie ( w przeciwieństwie do innych powłok, które trzeba montować w chłodne dni lub gdy temperatura jest nieco wyższa w zależności jak producent zaleca)

  • Nie łamie się ani nie pęka jak inne pokrycia dachowe

  • Nie odkleja się jak farba

  • Może być nakładana na powierzchnie zawierające pęcherzyki powietrza, otwarte nacięcia, wgłębienia i nierówności

  • Może być nakładana na każdy rodzaj dachu (mianowicie: skośny, płaski, spadzisty itd.)

Leave a Comment