Posted on: 19 października, 2022 Posted by: admin Comments: 0

Każdy chce, aby jego toaleta wyglądała nieskazitelnie i lśniła, ale prawie nieuniknione jest, że w toaletach w końcu zaczną pojawiać się paskudne plamy, a do najbardziej brzydkich mogą być plamy rdzy.

Jeśli zobaczysz plamę rdzy, możesz zacząć się martwić, ponieważ mogą wyglądać na dość trudne do przesunięcia. Jednak nie są one tak naprawdę dużym problemem, jeśli wiesz, co robić – i aby pomóc, w tym poście wyjaśniamy, jak usunąć plamy rdzy z toalet, abyś nie musiał wpadać w panikę.

Skąd Wiesz, Czy Masz Plamę Rdzy?

Po pierwsze, skąd wiesz, czy plama jest spowodowana rdzą ?

Cóż, dużą zaletą jest kolor, ponieważ pojawiają się jako charakterystyczny pomarańczowy lub brązowy, który najlepiej można opisać jako… „rdzawy”.

Zwykle pojawiają się w miejscach, w których płynie woda, ponieważ tam najprawdopodobniej osadza się rdza przenoszona w wodzie, powodując nagromadzenie.

Rzadziej tworzą pierścienie toaletowe wokół linii wody – choć nie oznacza to, że jest to niemożliwe.

Jak Plamy Rdzy Dostają Się Do Toalety?
Jak usunąć plamy rdzy z toalet?
Plamy rdzy są spowodowane rdzą przenoszoną w wodzie, co zwykle oznacza, że ​​coś w twoim systemie musiało zacząć się utleniać. Może to być coś w zbiorniku toalety lub może to być rura, a kiedy to się stanie, ważne jest, aby dowiedzieć się, co to powoduje.

Co Jeszcze Można Pomylić Z Plamą Rdzy?
Powiedziawszy, że plamy rdzy są zwykle łatwe do zidentyfikowania, istnieją inne rzeczy, które mogą powodować podobne ślady w Twojej toalecie.

Na przykład plama spowodowana osadem mineralnym z twardej wody może mieć podobny kolor i ogólny wygląd, więc jest to coś, co może Cię zmylić.

Jednak dobrą wiadomością jest to, że większość plam z twardej wody z minerałów, a także z pleśni lub bakterii można usunąć przy użyciu podobnych środków czyszczących i technik.

Oznacza to, że nawet jeśli błędnie zinterpretujesz przyczynę plamy i masz do czynienia z kamieniem lub musisz usunąć twardy osad wapnia, nadal powinieneś być w stanie to zrobić bez tych samych środków czyszczących.

A teraz spójrzmy, czego możesz do tego użyć.

Czego Można Użyć Do Usunięcia Plam Z Rdzy Na Toaletach?
Chociaż zawsze możesz skorzystać ze zwykłych, kupowanych w sklepie produktów do usuwania plam z rdzy, możesz nie chcieć na nie wydawać pieniędzy lub po prostu nie masz ich pod ręką, gdy ich potrzebujesz.

W takim przypadku istnieje kilka innych opcji, z których możesz skorzystać – a oto niektóre z najpopularniejszych.

Ocet Winny
Ocet jest klasycznym uniwersalnym środkiem czyszczącym dzięki temu, że zawiera kwas octowy. Może to skrócić czas pracy całej gamy plam, w tym plam rdzy , i nie jest szkodliwe dla środowiska.

Z drugiej strony ma dość ostry zapach, ale szybko się rozprasza, więc nie jest to poważny problem.

Najlepszą opcją jest użycie białego octu czyszczącego, ale jeśli go nie masz, możesz również użyć spożywczego octu winogronowego lub jabłecznika.

Dwuwęglan Sodu
Podobnie jak ocet, soda oczyszczona, znana również jako soda oczyszczona, to kolejny przydatny produkt. Szybko rozpuszcza wszelkiego rodzaju plamy, nie kosztuje dużo, a większość osób prawdopodobnie ma je już w domu.

Do czyszczenia nie kupuj sody oczyszczonej spożywczej – zamiast tego wybierz czyszczącą, ponieważ jest znacznie tańsza.

Sok Cytrynowy
Sok z cytryny lub limonki zawiera kwas cytrynowy, więc podobnie jak ocet może być użytecznym i całkowicie naturalnym środkiem czyszczącym do usuwania rdzy i nie tylko. Możesz też spróbować dodać olejek eteryczny, który sprawi, że będzie bardziej skuteczny, a także nada mu jeszcze przyjemniejszego aromatu.

Boraks
Proszek boraksowy jest bardziej agresywną substancją chemiczną niż soda oczyszczona, ale poza tym działa w podobny sposób. Możesz posypać nim plamę lub wymieszać pastę, jak wyjaśnimy za chwilę, a obie techniki są bardzo skuteczne w usuwaniu rdzy i innych plam.

Coca Cola
Możesz pomyśleć, że brzmi to trochę sztucznie, ale używanie Coca-Coli do usuwania plam naprawdę działa. Wynika to z łagodnego kwasu, który zawiera w połączeniu z działaniem bąbelków.

Jeśli nie chcesz marnować prawdziwej Coca-Coli, możesz użyć generycznej taniej wersji – i powinna działać równie dobrze.

WD-40
Inną opcją, którą możesz wypróbować, jest WD-40, który jest zaskakująco skuteczny w usuwaniu plam z rdzy. Po prostu spryskaj, pozostaw do pracy, wytrzyj i sprawdź, czy działa. Większość ludzi uważa, że ​​WD-40 działa dobrze.

 

Jak usunąć plamę rdzy z toalety?

Skirting board on a wall damaged by mold.

Jeśli plamy dotrą do linii wody, musisz najpierw usunąć wodę z miski. Możesz to zrobić po prostu, wygarniając go starym kubkiem, a następnie mocząc to, co zostało starym ręcznikiem.

Teraz spójrzmy, jak radzić sobie z uporczywymi plamami rdzy.

Jak Usunąć Rdzę Z Toalety Za Pomocą Octu?
Co Będziesz Potrzebował:
Ocet winny
Dozownik sprayu
Szczotka toaletowa
Krok 1. Wyszoruj Plamy Szczotką Toaletową
Po opróżnieniu miski należy wstępnie wyszorować plamę rdzy szczotką toaletową. Nie usunie to całej plamy, ale prawdopodobnie pomoże pozbyć się tego najgorszego, co ułatwi resztę operacji.

Krok 2. Spryskaj Plamę Octem I Pozostaw Do Pracy
Wlej filiżankę octu do spryskiwacza i użyj go, aby obficie spryskać plamę octem. Zostaw go tam na co najmniej pół godziny, a najlepiej dłużej, aby mógł zrobić swoje.

Krok 3. Ponownie Wyszoruj Szczotką Toaletową
Weź szczotkę do toalety i ponownie wyszoruj plamę. Jeśli ocet spełnił swoje zadanie, powinieneś być w stanie łatwo zeszorować plamę.

Krok 4. Spłucz Toaletę I Sprawdź
Po zakończeniu szorowania spłucz toaletę kilka razy, aby wysłać wszystko do kanalizacji i sprawdzić plamę. Jeśli zniknie, praca jest skończona. Jeśli nie, możesz powtórzyć proces kilka razy, aby sprawdzić, czy działa lepiej.

 

Jak Usunąć Plamę Rdzy Z Toalety Za Pomocą Sody Oczyszczonej?
Co Będziesz Potrzebował:
Wodorowęglan sodowy stary kubek
Łyżka lub szpatułka
Szczotka toaletowa
Krok 1. Wyszoruj Plamę Szczotką WC Jak Wyżej
Jak opisano w powyższej metodzie, weź szczotkę do toalety i wyszoruj plamę, aby zobaczyć, czy możesz z niej usunąć najgorsze.

Krok 2. Wymieszaj Pastę Sody Oczyszczonej
Wymieszaj pastę sody oczyszczonej i wody w kubku w proporcji 2:1 sody oczyszczonej do wody.

Krok 3. Użyj Łyżki Lub Szpatułki, Aby Nałożyć Go Na Plamę
Weź pastę i nałóż ją na plamę łyżką lub szpatułką. Pozostaw go na plamie na minimum pół godziny – lub dłużej, jeśli masz czas.

Krok 4. Zetrzyj Pastę Szczotką Do Toalety
Po pozostawieniu pasty do wykonania swojej pracy weź szczotkę do toalety i ponownie wyszoruj plamę. Powinieneś zauważyć, że łatwo się odkleja, pozostawiając czystą i świeżą toaletę.

Krok 5. Przepłucz I Sprawdź
Spłucz toaletę kilka razy i sprawdź, czy plama nadal tam jest. Jeśli tak, możesz powtórzyć proces kilka razy, aby całkowicie się go pozbyć.

 

Inne Metody
Te dwie metody wyjaśniają podstawowe podejścia do usuwania uporczywej plamy z muszli klozetowej. Istnieje jednak kilka innych możliwości wykonania tego przy użyciu innych środków czyszczących wymienionych powyżej.

Na przykład możesz po prostu zastąpić ocet sokiem z cytryny i olejkiem eterycznym w Metodzie 1 i spryskać nim plamę. Ta technika powinna dać podobne wyniki.

Inną możliwością jest użycie octu zamiast wody do zmieszania w pastę z sodą oczyszczoną. Tak przygotowana pasta będzie jeszcze silniejsza. Trzymaj się tego samego stosunku 2:1.

Alternatywnie możesz użyć boraksu, aby zmieszać go z pastą z wodą – lub w przypadku bardziej ekstremalnych plam, użyj boraksu i octu, aby zrobić pastę, która powinna być w stanie wyczyścić prawie wszystko.

Możesz też spróbować użyć Coli, ale lepiej sprawdzi się to w przypadku plam na dnie muszli klozetowej. Jeśli chcesz spróbować, po prostu wylej wodę z muszli klozetowej i napełnij ją Colą.

Pozostaw ją na pół godziny lub dłużej, wyszoruj poplamiony obszar szczotką toaletową, a następnie spłucz toaletę kilka razy, aby sprawdzić wyniki.

Leave a Comment