Posted on: 8 grudnia, 2022 Posted by: admin Comments: 0

Każdy ma inne wymagania co do domowego biura: komuś wygodnie jest pracować w twórczym chaosie z dużą tablicą inspiracji, a komuś potrzebny jest idealny porządek, gdy wszystko jest poukładane, a na stole jest minimum rzeczy.

Zwróciliśmy się do profesjonalistów, aby opracowali uniwersalną listę kontrolną do organizacji przestrzeni roboczej.

Tworzy abstrakcje wnętrz, doradza przy wyborze wystroju. Jestem przekonany, że sztuka powinna być obecna w każdym domu
To, jak powinno wyglądać biuro w domu, zależy od dziedziny Twojej działalności, czasu pracy i konieczności prowadzenia wideorozmów przez zoom i skype.
Jeśli jesteś blogerem, to potrzebujesz sprzętu do filmowania, miejsca na kamerę, światła, dźwięku. Ważna jest również możliwość modyfikowania przestrzeni wokół siebie za pomocą wystroju, światła i koloru.

Jeśli jesteś młodą mamą z dzieckiem, a Twoim głównym zajęciem jest internet, obok miejsca pracy możesz postawić kojec lub kącik z zabawkami. Jak zorganizować biuro w domu?

Jeśli pracujesz jako psycholog, lepiej odizolować gabinet na wizyty i zorganizować miejsce na wideorozmowy.

Czy jesteś artystą? Sama wiem, że potrzebuję regałów, półek i szuflad na mnóstwo materiałów oraz przemyślanego oświetlenia do pracy wieczorową porą. Powinno być również możliwe rozmieszczenie wokół płócien, pędzli, farb i tkanin.

Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym elementom przestrzeni roboczej.

Głównymi elementami domowego biura są stół i krzesło. Te dwa elementy powinny być jak najbardziej wygodne.
Krzesło
Jeśli chcesz uniknąć problemów z kręgosłupem i wzrokiem, przestrzegaj zasady kątów prostych. Kiedy siedzisz, twoje kolana i stopy powinny znajdować się pod kątem 90 stopni w stosunku do podłogi, a ten sam kąt powinien być utrzymywany między udami a tułowiem.

Jest to wygodne, gdy oparcie krzesła jest solidne, równe, gładkie, gdy istnieje regulowany wałek kręgowy i zagłówek do odciążenia odcinka szyjnego.

Stół

Opcje stołu są liczne. Wybierz go zgodnie ze swoim stylem pracy. Jeśli jesteś artystą i rysujesz, potrzebujesz dobrze oświetlonego dużego, szerokiego stołu z możliwością umieszczania farby w szufladach lub na półkach.

Jeśli pracujesz głównie na laptopie lub tablecie, to wystarczy mały stolik z przemyślanym ładowaniem gadżetów, być może z podstawką pod laptopa, bezprzewodową ładowarką do telefonu, z wieczornym oświetleniem.

A drukarkę można schować w szafie lub schować do szuflady i podłączyć przez Wi-Fi. Z doświadczenia powiem, że wygodnie jest pracować przy stole o szerokości 50 cm lub większej.

Oświetlenie

Istnieje wiele opcji oświetlenia domowego biura, w zależności od tego, jak pracujesz. Jeśli biuro znajduje się w pomieszczeniu wspólnym, takim jak salon czy sypialnia, warto pomyśleć o osobnym oświetleniu, aby nie przeszkadzało innym domownikom.

Jeśli pracujesz w osobnym pomieszczeniu, możesz rozważyć oświetlenie ogólne i punktowe, które będzie pasować do stylu Twojej pracy.

I jeszcze dwa ważne punkty!
Nastrój
Aby zaoszczędzić miejsce, możesz umieścić swoje domowe biuro za drzwiami szafy wnękowej, ale weź pod uwagę wielkość, oświetlenie i to, czy możesz tam siedzieć przez kilka godzin.

Minibiuro możesz urządzić także na szerokim parapecie przy oknie, we wnęce ściennej, na balkonie, w sypialni, w salonie, pod schodami (jeśli mieszkasz w prywatnym domu) lub między szafkami. Najważniejsze jest, aby wziąć pod uwagę specyfikę swojej pracy, aby nie przegapić niuansów, które są ważne dla wygodnej i produktywnej pracy.

Nie umieszczaj miejsca pracy w strefie przejściowej ani w przeciągu. Niewygodne jest również siedzenie tyłem do drzwi lub reszty pomieszczenia, a lepiej siedzieć bokiem lub plecami do okna.

Jeśli Twój stół dostaje za dużo światła i nagrzewa się od słońca, powieś plisy, rolety rzymskie lub rolety. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na domowe biuro, użyj półek ściennych, aby zwolnić miejsce na stole.

Nastrój

Dodaj te szczegóły, które Cię inspirują i zachęcają do wyznaczania nowych fajnych celów.
Rozrzedź atmosferę pracy dekoracyjnymi detalami i przyjemnymi drobiazgami – może to być wazon, ciekawa półka, mały obraz jako pole do relaksu, rośliny, zdjęcia bliskich, plakaty motywacyjne.

Praca w domu czasem nie jest łatwa – jest wiele rozrywek: głaskanie kota, robienie herbaty, oglądanie Instagrama. Jeśli jednak stworzysz przemyślane biuro domowe, w którym panuje odpowiednia atmosfera, Twoja praca w domu będzie produktywna i interesująca!

Leave a Comment