Posted on: 1 grudnia, 2022 Posted by: admin Comments: 0

Grzejnik, który jest gorący na górze, ale jest grzejnik zimny na dole, może przez chwilę pozostać niezauważony. W końcu ile razy sprawdzasz, czy grzejnik jest włączony, dotykając jego dolnej części? Jeśli okaże się, że grzejnik jest zimny na dole, ważne jest, aby dowiedzieć się, dlaczego, ponieważ może to być oznaką problemów z systemem grzewczym.

Grzejniki powinny prawie odczuwać tę samą temperaturę na całej swojej powierzchni. Jeśli odkryjesz, że tak nie jest, grzejnik nie będzie w stanie skutecznie ogrzać Twojego domu i będzie potrzebował więcej energii, aby wykonać tę samą pracę, co grzejnik, który działa prawidłowo. Może to ostatecznie oznaczać wyższe rachunki za energię.

Jeśli dolna część chłodnicy jest zimna i nie masz pewności, co dalej, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Dowiedz się, dlaczego temperatura może być nierówna, jak rozwiązać problem i jak zapobiec jego ponownemu wystąpieniu.

Dlaczego Twój grzejnik jest gorący na górze, ale zimny na dole?
Grzejnik nie nagrzewa się równomiernie? Jedną z głównych przyczyn tego, że grzejnik jest gorący na górze, a zimny na dole, jest gromadzenie się osadu. Z biegiem czasu cząsteczki mogą gromadzić się w układzie grzejników, osadzając się na jego dnie. Przy wystarczającym nagromadzeniu może to znacznie ograniczyć przepływ wody. Gdy tak się stanie, dolna część grzejnika – tam, gdzie nagromadził się szlam – pozostanie zimna, podczas gdy reszta nagrzeje się normalnie.

Jeśli napotkasz grzejnik, który jest gorący na dole i zimny na górze, jest to bardziej prawdopodobne, że jest to spowodowane powietrzem uwięzionym na górze. Można to łatwo naprawić, odpowietrzając chłodnicę, uwalniając uwięzione powietrze i umożliwiając normalny przepływ wody. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego poradnika na temat odpowietrzania chłodnicy .

Jeśli zauważysz, że niektóre grzejniki w Twoim domu nagrzewają się szybciej niż inne, może to być spowodowane niewłaściwą dystrybucją ciepłej wody z kotła. Dowiedz się, jak rozwiązać ten problem, w naszym przewodniku krok po kroku, jak zrównoważyć grzejniki .

Jeśli nagromadzenie szlamu powoduje nierówną dystrybucję ciepła, nie można tego naprawić przez odpowietrzenie lub zrównoważenie grzejnika. Aby naprawić grzejnik, który jest ciepły na górze i zimny na dole, proces jest inny. W razie problemów pomoże specjalista z duer.pl!

Jak naprawić zimny grzejnik na dole?

Istnieje kilka różnych sposobów naprawienia zimnego grzejnika na dole. Jeśli przyczyną problemu jest gromadzenie się szlamu, można zastosować następujące metody rozwiązania problemu

Płukanie chemiczne
Zarówno płukanie pod ciśnieniem, jak i płukanie chemiczne musi być przeprowadzone przez profesjonalistę, więc nie powinieneś sam próbować tych metod. Wyjaśnimy, na czym to polega, ale poproś o pomoc wykwalifikowanego specjalistę, który przeprowadzi płukanie pod ciśnieniem lub chemiczne. Zarezerwuj inżyniera Hometree .

Płukanie
Płukanie pod ciśnieniem służy do usuwania zanieczyszczeń z rur i chłodnicy i zwykle trwa od sześciu do dziesięciu godzin. Jednak dokładny czas, jaki to zajmie, będzie zależał od systemu grzewczego.

Chociaż będziesz potrzebować wiedzy inżyniera, dla osób zainteresowanych tym, jak działa ten proces, szczegółowo opisaliśmy poniższe kroki:

Zauważyłeś, że dolna część chłodnicy jest zimna.

Zadzwoń po pomoc do wykwalifikowanego inżyniera, który przyjedzie, aby przeprowadzić płukanie.
Inżynier podłączy zespół pompowy do instalacji centralnego ogrzewania. Umożliwia to przepływ chemikaliów czyszczących przez system, usuwając nagromadzony szlam.
Zanieczyszczona woda zostanie usunięta, a następnie zutylizowana.
Po zakończeniu przepłukiwania grzejniki powinny ponownie równomiernie się rozgrzać. Możesz znaleźć jeszcze więcej szczegółów na temat powerflush, czytając nasz przewodnik „ Co to jest powerflush?” '.

Płukanie chemiczne
Płukanie chemiczne jest uważane za podstawową alternatywę dla spłukiwania pod ciśnieniem. Jak sama nazwa wskazuje, chemikalia są przepłukiwane przez system grzewczy. W przeciwieństwie do spłukiwania pod ciśnieniem, spłukiwanie chemiczne nie wymaga użycia pompy.

Płukanie chemiczne może być warte rozważenia, jeśli w jednym lub dwóch grzejnikach są tylko zimne miejsca. Mogą również pomóc, jeśli niedawno miałeś przepłukanie i radzisz sobie z mniejszymi nagromadzeniami szlamu.

Jak zapobiec nagrzewaniu się grzejnika na dole
Istnieje kilka różnych sposobów, aby grzejnik nie pozostawał zimny na dole, a gorący na górze, w tym:

Dodaj inhibitor – jest to substancja chemiczna dodawana do systemu centralnego ogrzewania, zapobiegająca gromadzeniu się osadu i kamienia w kaloryferze.
Zainstaluj magnetyczny filtr bojlera – filtry te mogą zbierać zanieczyszczenia, które w przeciwnym razie zamieniłyby się w szlam, uniemożliwiając efektywne działanie grzejnika.
Skuteczne rozwiązanie problemu za pomocą płukania pod ciśnieniem lub chemicznego może pomóc w utrzymaniu płynnej pracy systemu grzewczego.

Leave a Comment